Cooling fan for SS/SD/SQ/ST020-SS/SD/SQ/ST030 Pump
Skip to main content
Skip to search
Skip to main navigation
To be able to use the full range of Shopware 6, we recommend activating Javascript in your browser.
Login
Close menu
Welcome back! Please login.
Email address
Password
Password reset
Login
Register now
Basket
All Products
close
close
Solutions
Swimming pool
Industry
Livestock
Landscape irrigation
Agricultural irrigation
One-piece pool configurator
Pool liners
One-piece pools
Slatted pool covers
Stainless steel pool
Pool renovation
Commercial pool
Pool blocks
Your partner for pool installation and maintenance
From one-piece pools, liners and covers,
to plant room equipment and pipework,
our pool expert Ben
can assist you.
PVC pressure systems
Commercial PED systems
Industrial cooling
Car wash solutions
Metal valves & fittings
PE potable water pipe systems
Wastewater systems
Azud filtration & skid
Your one-stop shop for industry projects
Our comprehensive range in PVC, PE,
pumps, metal fittings and
more ensures you will
find everything you need
for your project,
assisted by your
market expert Nathan.
Commercial PED system
Rainwater harvesting
Aquaculture
Wastewater & slurry
Electrofusion
Biogas
Azud filtration & skids
Your professional partner in the livestock market
Products & technical support for a range
of applications such as water treatment
and slurry removal,
livestock drinking and
aquaculture, from your
expert Scott.
Rainwater harvesting
Sports fields
PED system domestic
Riding arenas
One-stop-shop - House builder
Valve boxes
Commercial parks
Break tanks
One supplier for your landscape irrigation projects
Full system design, product
supply and technical support
for projects of all sizes.
Irrigation expert
Louise can
assist you.
Apples
Onions
Pears
Potatoes
Asparagus
Raspberries
Trees
Frost protection
Blueberry Irrigation
One supplier for your agricultural irrigation projects
We offer the latest technology in
field irrigation, all at a competitive
price. Irrigation specialist Louise can
help you with your
next project.
New
New in Bosta's assortment
New pool products
New irrigation products
Spare parts
Service
About Bosta
Waterpoints
Contact
Back
Show Bosta.ie Categories
Part number 7009301
Skip image gallery
All displayed prices are gross. Please
or
contact sales
for custom pricing.
Price to pay excl. VAT
Price to pay incl. VAT
Out of stock, please contact us for availability
Product Quantity: Enter the desired amount or use the buttons to increase or decrease the quantity.
pcs
Box qty:
1 pcs
MSQ:
1 pcs
Add to cart
Add to favourites
Login or create account
Frequently bought together
Technical details
Barcode
Similar products
Frequently bought together
Profec Sealing tape PTFE 12 mm white 10m
Subscription
Profec Wormdrive hose clip stainless steel 304 16 mm x 27 mm type W4 12 mm
Subscription
Profec Quick coupler brass 25 mm hose tail CD 40 12bar
Profec Elbow 90° PVC-U 32 mm glue socket 16bar grey
VDL End set PVC-U 32/40 mm x 1" glue socket/glue spigot 10bar grey
Jason Reducer socket PP 32 mm x 25 mm compression 16bar black/blue DVGW/KIWA/WRAS/SVGW
Profec Flat hose PVC 32 mm 9bar blue 100m type Medium Duty
Clear hose PVC 8 mm x 12 mm x 2,0 mm transparent 50m
Profec Socket PVC-U 63 mm glue socket 16bar grey
Jason T-piece 90° PP 32 mm compression 16bar black/blue DVGW/KIWA/WRAS/SVGW
Close menu
Technical details
EAN
Part number
View more
View less
Similar products